BASEBALL
ST. MARY 10, HASBROUCK HEIGHTS 4
HASBROUCK HEIGHTS |
0 |
1 |
3 |
0 |
0 |
0 |
0 |
— |
4 |
7 |
1 |
St. Mary |
3 |
0 |
2 |
0 |
2 |
3 |
0 |
— |
10 |
12 |
1 |
2B: (StM) Christian Figueroa 1; 3B: (HH) Shawn Calhoun 1, Remi Sanchez 1; HR: (StM) Ben Diaz 1, Eric Bittiger 1, Angelo Marabello 1RBI: (StM) Ben Diaz 1, Eric Bittiger 2, Angelo Marabello 3, Joe Valentine 1, Vincent Vargas 2(HH) Travis Culkin 1, Shawn Calhoun 1, Remi Sanchez 1, Dario Morales 1
WP: Ben Diaz, LP: Marcos Ochoa
LODI 4, EASTERN CHRISTIAN 2
EASTERN CHRISTIAN |
1 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
1 |
— |
2 |
5 |
0 |
Lodi |
1 |
0 |
0 |
1 |
2 |
0 |
0 |
— |
4 |
9 |
0 |
2B: (Lo) Vincent Vartolone 1; 3B: (Lo) Elian Guzman 1; (EC) Rylan Dewaalmalefyt 1; HR: (Lo) Gerald Sandoval 1RBI: (Lo) Elian Guzman 1, Gerald Sandoval 2, Chase Geisler 1(EC) Mark Foster 1
WP: Robert Klawans, LP: Christian DeBlock
SOFTBALL
North 1, Group 1 first round
MIDLAND PARK 11, PARK RIDGE 1
PARK RIDGE |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
0 |
0 |
— |
1 |
2 |
1 |
Midland Park |
3 |
0 |
3 |
2 |
0 |
3 |
0 |
— |
11 |
16 |
1 |
2B: 3B: HR:RBI: (MP) Emily Kontos 1, Lindsay Vreeland 1, Hannah Douma 1, Leah Mercadante 2, Theresa Olson 3(PR) Julia Manning 1
WP: Emma Douma
Regular season
WALLINGTON 7, ST. MARY 0
ST. MARY |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
— |
0 |
2 |
0 |
Wallington |
1 |
1 |
3 |
2 |
0 |
0 |
0 |
— |
7 |
12 |
1 |
2B: (Wal) Wiktoria Domagala 1, Nicole Gruenewald 1; 3B: (Wal) Alexandria Holt 1; HR:RBI: (Wal) Wiktoria Domagala 1, Alicia Hejzyk 1, Nicole Gruenewald 2, Jana Roman 1, Emily Felten 1, Alexandra Mdulzik 1
WP: Alexandria Holt
GIRLS LACROSSE
North 1, Group 2 quarterfinals
BOYS TENNIS
North 1, Group 1 semifinal
GLEN ROCK 5, PARK RIDGE 0
Singles: Joe Shulkin (GR) Defeat Thomas Wang 6-1, 6-1; Matt Shulkin (GR) Defeat Rishi Dhokai 6-0, 6-0; Eddie Corvelli (GR) Defeat Bobby Ciarletta 6-0, 6-2 Doubles:Nathan Kapiloff and Filip Domlija (GR) Defeat Jason Rosen and Andrew Rosen 6-2, 6-2; Andrei Mircea and Andrew Birenbaum (GR) Defeat Elliott McGrath and Evan Shein 6-2, 6-2
North 2, Group 1 semifinal
MOUNTAIN LAKES 4, HASBROUCK HEIGHTS 1
Singles: Sammy Eden (ML) Defeat Tenzin Shakya 6-2, 6-1; John Rudden (ML) Defeat Mario Kaldas 6-0, 6-1; Rohan Singh (ML) Defeat Tsering Gangshar 6-0, 6-2 Doubles:Daniel Behrens and Kareem Abdelwahab (HH) Defeat Nick Sinatra and Simon Rodriguez 6-0, 6-1; Christian Shepherd and Alex Scherman (ML) Defeat Kyle Pfister and Nicholas Lorenzo 6-7(7-9), 6-2, 7-6(10-5)
Regular season
RUTHERFORD 5, NEW MILFORD 0
Singles: Riley Gajewski (Ru) Defeat Nathan Davidov 6-0, 6-0; Andrew Kinzler (Ru) Defeat Zachary Jones 6-2, 6-1; Josh Kim (Ru) Defeat Lovis Calonia 6-1, 6-0 Doubles:Adrian Law and Mike Radoian (Ru) Defeat Anthony Dargis and David Godfrey 4-6, 6-1, 10-8; Manan Vaghasiya and Jack Vogel (Ru) Defeat Jagnoor Gandhok and Leandre Lowe 6-0, 6-1
SECAUCUS 5, BECTON 0
Singles: Eric Dougert (Sec) Defeat Bhargin Kanani 6-2, 6-0; William Sang (Sec) Defeat Jenish Vaghani 6-0, 6-0; Abhinav Sirohi (Sec) Forfeit 0-0, 0-0, 0-0 Doubles:Sambhav Jaideep and Varun Shah (Sec) Defeat Tenzin Jorden and Aleksandar Chernaev 6-0, 6-0; Dipesh Patel and Joseph Salerno (Sec) Forfeit