NJIC Track & Field
DIVISION: Colonial

CO-CHAMPIONSHIP TEAMS: Glen Rock & Hawthorne

Coach of the Year / School: John LaForge – Hawthorne  

FIRST TEAM

Event Name Gd School
100  Quazier Dailey 11 Manchester Regional
200  Quazier Dailey 11 Manchester Regional
400  Jeff Mate 12 Glen Rock
800  Owen Davitt 12 Glen Rock
1,600  Sean Sullivan 12 Rutherford
3,200  Carter Heerema 12 Eastern Christian
110 HH  Steven Nolasco 12 Garfield
400 IH  Sam Veenstra 12 Eastern Christian
HJ  Carlos Pepin 10 Lodi
LJ  Steven Nolasco 12 Garfield
TJ  Matthew Wierzba 12 Garfield
SP  Davius Bunch 12 Hawthorne
DIS  Trent Braen 12 Eastern Christian
JAV  Ben Irizarry 12 Pompton Lakes
PV  Jarod Forer 10 Glen Rock
At Large Brandon Parker 12 Hawthorne
At Large Christian Bermudez 12 Garfield
At Large Justin Stoll 12 Pompton Lakes
4 x 400 relay  Glen Rock
 
SECOND TEAM

Event Name Gd School
100  Jeff Mate 12 Glen Rock
200  Brandon Parker 12 Hawthorne
400  Jack Boscoe 12 Glen Rock
800  Sean Sullivan 12 Rutherford
1,600  Owen Davitt 12 Glen Rock
3,200  Marcus Cabibbo 11 Rutherford
110 HH  Ajay Gonzalez 10 Manchester Regional
400 IH  Raul Arias 11 Hawthorne
HJ  Steven Nolasco 12 Garfield
LJ  Matthew Wierzba 12 Garfield
TJ  Steven Nolasco 12 Garfield
SP  Ben Irizarry 12 Pompton Lakes
DIS  Davius Bunch 12 Hawthorne
JAV  Rashawn Byfield 12 Hawthorne
PV  Michael Pantano 12 Lodi
4 x 400 relay  Hawthorne

 

 

 

 

Honorable Mention

Event Name Gd School
100

 Andrew Nocilla

Kofi Asare-Anyan

11

11

Glen Rock

Rutherford

200  Jeff Mate 12 Glen Rock
400  Kyle Woodward 11 Hawthorne
800  Liam Morrissey 12 Hawthorne
1,600  Liam Morrissey 12 Hawthorne
3,200  Ryan McNeilly 12 Rutherford
110 HH

 Raul Arias

Cruise Turner

11

12

Hawthorne

Pompton Lakes

400 IH Christian Bermudez 12 Garfield
HJ  Kyle Woodward 11 Hawthorne
LJ  Christian Torres 11 Garfield
TJ  Rashawn Byfield 12 Hawthorne
SP  Steve Rosero 12 Pompton Lakes
DIS  Kyle Patel 10 Glen Rock
JAV  Frankie Negrini 9 Pompton Lakes
PV  Andy Huang 11 Glen Rock
4 x 400 relay Lodi