NJIC Track & Field

DIVISION: Colonial Boys

CHAMPIONSHIP TEAM: Glen Rock

Coach of the Year: John Banta – Manchester Regional

FIRST TEAM

Event Name Grade School
100  Quazier Dailey 12 Manchester Regional
200  Quazier Dailey 12 Manchester Regional
400  Kyle Woodward 12 Hawthorne
800  Kevin Hargadon 12 Glen Rock
1,600  Andrew Lagattuta 10 Glen Rock
3,200  Andrew Lagattuta 10 Glen Rock
110 HH  Ajay Gonzalez 11 Manchester Regional
400 IH  Raul Arias 12 Hawthorne
HJ  Carlos Pepin 11 Lodi
LJ Brandon Lichtenstein 12 Glen Rock
TJ  Ramon Bermudez 10 Lodi
SP  Kyle Patel 11 Glen Rock
DIS  Kyle Patel 11 Glen Rock
JAV  Nico Negrini 12 Pompton Lakes
PV  Jared Forer 11 Glen Rock
At Large Christian Torres 12 Garfield
At Large Ramir Kelly 11 Manchester Regional
At Large

Shawn Williams

Joe McCabe

 

12

11

 

Rutherford

Glen Rock

 

4 x 400 relay

Jason Melendez

Laith Matari

Raul Arias

Andre Jackson

9

10

12

12

Hawthorne
       
SECOND TEAM

Event Name Grade School
100  Andrew Nocilla 12 Glen Rock
200  Kyle Woodward 12 Hawthorne
400  William Thomas 11 Rutherford
800  Laith Matari 10 Hawthorne
1,600  Jason Melendez 9 Hawthorne
3,200  Marcus Cabibbo 12 Rutherford
110 HH  Roberth Umana 11 Manchester Regional
400 IH  Chris Theuerkauf 12 Glen Rock
HJ  Kyle Woodward 12 Hawthorne
LJ  Calebe Silva 12 Garfield
TJ  Carlos Pepin 11 Lodi
SP  Brandon Scott 12 Garfield
DIS  Michael Ji 11 Eastern Christian
JAV  Frankie Negrini 10 Pompton Lakes
PV Andy Huang 11 Glen Rock
4 x 400 relay

 Marcel Wizzard

Francisco Duron

Darrell Hatfield

Tramier Younger

10

10

12

11

 Lodi

 

 

 

 

Honorable Mention

Event Name Grade School
100  Kyle Woodward 12 Hawthorne
200  Nathan Schlect 11 Glen Rock
400  Marcel Wizzard 10 Lodi
800  Isaiah Sparks 9 Manchester Regional
1,600  Dan Sullivan 11 Rutherford
3,200  Hunter Somers 12 Glen Rock
110 HH  Antonio Garcia 12 Hawthorne
400 IH  Roberth Umana 11 Manchester Regional
HJ

Antonio Garcia

Calebe Silva

Ramon Bermudez

Ajay Gonzalez

12

12

10

11

Hawthorne

Garfield

Lodi

Manchester Regional

LJ  Eugene Kim 10 Rutherford
TJ  Eugene Kim 10 Rutherford
SP  Jacob Slump 11 Glen Rock
DIS  Brendan Rooney 12 Hawthorne
JAV  Carlos Pepin 11 Lodi
PV  Matt Polak 11 Glen Rock
4 x 400 relay

 Quazier Dailey

Nazzim Patilla

Isaiah Sparks

Khalil DeLoach

12

10

9

12

Manchester Regional