NJIC Track & Field

DIVISION: Meadowlands

CHAMPIONSHIP TEAM: Hasbrouck Heights

Coach of the Year :   Patrick Walsh – Becton & Ed Ciccone – Saddle Brook

FIRST TEAM

Event Name Grade School
100 Sean Roberts 11 Saddle Brook
200 Sean Roberts 11 Saddle Brook
400 Sean Roberts 11 Saddle Brook
800 Sirish Modhagala 11 North Arlington
1,600 Sirish Modhagala 11 North Arlington
3,200 Sirish Modhagala 11 North Arlington
110 HH Stephen Henke 10 Becton
400 IH Lance Trusty 11 Saddle Brook
HJ

Leeroy Casimir

Niko Regus

12

12

Hasbrouck Heights

Hasbrouck Heights

LJ Niko Regus 12 Hasbrouck Heights
TJ Niko Regus 12 Hasbrouck Heights
SP Giovanni Gutierrez 12 Saddle Brook
DIS Giovanni Guiterrez 12 Saddle Brook
JAV Bartosz Dlugozima 12 Wallington
PV Jesse Danz 12 Hasbrouck Heights
4 x 400 relay

Sean Roberts

Lance Trusty

Sahib Singh

Andrew Wellington

11

11

11

12

Saddle Brook

Saddle Brook

Saddle Brook

Saddle Brook

 
SECOND TEAM

Event Name Grade School
100 Giancarlo Raia 12 Saint Mary’s
200 Matt Santi 11 Wood-Ridge
400 Andri Barrios 9 Becton
800 Jonathan Barrios 11 Becton
1,600 Joe Terreri 11 Hasbrouck Heights
3,200 Ryan Mernin 10 Hasbrouck Heights
110 HH Leeroy Casimir 12 Hasbrouck Heights
400 IH Matt Moretto 11 Hasbrouck Heights
 
LJ Tomasz Mierzwa 11 Becton
TJ Johnoi Martin 10 Wood-Ridge
SP Gregory Anderson 11 Becton
DIS Gregory Anderson 11 Becton
JAV Dylan Ha 11 Wood-Ridge
PV Dylan Freschi 12 Hasbrouck Heights
4 x 400 relay

Maliki Burrell

Vincent Sedlmeir

Parth Pathak

Ishmeal Ortiz

9

9

10

11

Hasbrouck Heights

Hasbrouck Heights

Hasbrouck Heights

Hasbrouck Heights

 

 

 

Honorable Mention

Event Name Grade School
100 Maliki Burrell 9 Hasbrouck Heights
200 Andrew Wellington 12 Saddle Brook
400 Seamus Kahill 11 Becton
800 Joe Terreri 11 Hasbrouck Heights
1,600 Ryan Mernin 10 Hasbrouck Heights
3,200

Nicholas Kojcevski

Gonzalo Guardia

12

11

Wallington

Becton

110 HH Matt Moretto 11 Hasbrouck Heights
400 IH

Vincent Sedlmeir

Tenzin Woeser

9

12

Hasbrouck Heights

Becton

HJ Tedi Tuka 11 Wood-Ridge
LJ Jasiah Purdie 10 Hasbrouck Heights
TJ Tedi Tuka 11 Wood-Ridge
SP James Varga 11 Hasbrouck Heights
DIS Bartosz Dlugozima 12 Wallington
JAV Jonathan Cox 12 Wood-Ridge
PV Bryan Cobcobo 11 Hasbrouck Heights
4 x 400 relay

Zaheir Mitchell

Nicholas Kojevski

Derek Orjuela

Dominik Pergel

9

12

11

12

Wallington

Wallington

Wallington

Wallington