NJIC Track & Field

DIVISION: Meadowlands

CHAMPIONSHIP TEAM: Hasbrouck Heights

Coach of the Year: Rob Brady – Hasbrouck Heights

FIRST TEAM

Event Name Grade School
100  Sean Roberts 12 Saddle Brook
200  Sean Roberts 12 Saddle Brook
400  Sean Roberts 12 Saddle Brook
800  John Sedlmeir 10 Hasbrouck Heights
1,600 Jeremy Bailey 11 Hasbrouck Heights
3,200 Jeremy Bailey 11 Hasbrouck Heights
110 HH Stephen Henke 11 Becton
400 IH Lance Trusty 12 Saddle Brook
HJ Kunga Tsering 9 Hasbrouck Heights
LJ Sean Roberts 12 Saddle Brook
TJ Tedi Turka 12 Wood-Ridge
SP  Greg Anderson 12 Becton
DIS Greg Anderson 12 Becton
JAV James Klenk 12 Hasbrouck Heights
PV Adam Stavash 11 Hasbrouck Heights
4 x 400 relay Vin Sedlmeir 10 Hasbrouck Heights
  John Sedlmeir 10 Hasbrouck Heights
  Bryan Cobcobo 12 Hasbrouck Heights
  Mike Robertson 10 Hasbrouck Heights
SECOND TEAM

Event Name Grade School
100  Zaheir Mitchell 10 Wallington
200 Zaheir Mitchell 10 Wallington
400 Lance Trusty 12 Saddle Brook
800  Joe Terreri 12 Hasbrouck Heights
1,600 Sirish Modhagala 12 North Arlington
3,200 Jake Porco 9 Hasbrouck Heights
110 HH Vincent Sedlmeir 10 Hasbrouck Heights
400 IH  John Sedlmeir 10 Hasbrouck Heights
HJ Moses Morales 10 Weehawken
LJ Michael Cortellino 10 North Arlington
TJ  Johnoi Martin 11 Wood-Ridge
SP Brandon Johnson 12 Saddle Brook
DIS  Drew Karaway 12 Saddle Brook
JAV Nico Facchini 12 Hasbrouck Heights
PV John Dammann 11 Hasbrouck Heights
4 x 400 relay Matthew Santi 12 Wood-Ridge
  Evan West 11 Wood-Ridge
  Johnoi Martin 11 Wood-Ridge
  Ricardo Vera 10 Wood-Ridge

 

 

 

 

Honorable Mention

Event Name Grade School
100 Shawan Gresham 12 St. Mary’s
200 Lance Trusty 12 Saddle Brook
400 Andri Barrios 10 Becton
800 Sirish Modhagala 12 North Arlington
1,600 Ryan Mernin 11 Hasbrouck Heights
3,200  Paul Polan 12 Wallington
  Sirish Modhagola 12 North Arlington
110 HH  Kunga Tsering 12 Hasbrouck Heights
  Ryan McDermott 12 North Arlington
400 IH  Vincent Sedlmeir 10 Hasbrouck Heights
HJ Tedi Turka 12 Wood-Ridge
  Derek Orjuela 12 Wallington
LJ Jasiah Purdie 11 Hasbrouck Heights
TJ Sahib Singh 12 Saddle Brook
SP Anthony Marino 11 Hasbrouck Heights
DIS Nico Facchini 12 Hasbrouck Heights
JAV Dylan Ha 12 Wood-Ridge
PV Bryan Cobcobo 12 Hasbrouck Heights
4 x 400 relay  Sirish Modhagala 12 North Arlington
  Enzo Correa 12 North Arlington
  Pat Fischette 12 North Arlington
  Gabe Giovene 12 North Arlington