NJIC SWIMMING

CONFERENCE CHAMPIONSHIP TEAM: Boys: Leonia

Coach of the Year: Nick Colletto – Leonia

 

                                                First Team

Event

Name

Grade

School

200 Yard Medley Relay Shane Riordan

Michael Kim

Alejandro Hernandez

Juan Pablo Riomana

11

11

11

10

 Leonia
200 Yard Freestyle Fanzhou Wang

12

Secaucus
200 Yard IM Jesse Smith

10

New Milford
50 Yard Freestyle Juan Pablo Riomana

10

Leonia
100 Yard Butterfly Alejandro Hernandez

11

Leonia
100 Yard Freestyle Alejandro Hernandez

11

Leonia
500 Yard Freestyle Chris Wang

11

New Milford
200 Yard Freestyle Relay Shane Riordan

Victor Riomana

Jung Kim

Alejandro Hernandez

11

12

12

11

Leonia
100 Yard Backstroke Fanzhou Wang

12

Secaucus
100 Yard Breaststroke Michael Kim

11

Leonia

 

400 Yard Freestyle Relay

Alex Barszcz

GianLuca D’Elia

Jesse Smith

Chris Wang

10

11

10

11

New Milford

 

 

 

                                 Second Team

 

Event

Name

Grade

School

200 Yard Medley Relay Alex Barszcz

Chris Wang

Jesse Smith

James Ward

10

11

10

9

New Milford
200 Yard Freestyle Juan Pablo Riomana

10

Leonia
200 Yard IM Michael Kim

11

Leonia
50 Yard Freestyle Mitchell Okula

11

Rutherford
100 Yard Butterfly Jesse Smith

10

New Milford
100 Yard Freestyle Tim Concannon

11

Rutherford
500 Yard Freestyle Austin Meeney

12

Lyndhurst
200 Yard Freestyle Relay Fanzhou Wang

Franco Iroldi

Luis Rivas

Sean Jeffas

12

9

11

11

 

 

Secaucus

100 Yard Backstroke Alex Barszcz

10

New Milford
100 Yard Breaststroke Chris Wang

11

New Milford
400 Yard Freestyle Relay Michael Kim

Dylan D’Angelo

Max D’Angelo

Juan Pablo Riomana

11

12

12

10

 

Leonia

 

 

 

                                     Honorable Mention

 

Event

Name

Grade

School

200 Yard Medley Relay Patrick Pondo

Phillip Pondo

Andrew Yi

Enrique Ruiz

11

11

9

11

Rutherford
200 Yard Freestyle Alex Barszcz

10

New Milford
200 Yard IM Andrew Yi

9

Rutherford
50 Yard Freestyle Cristian Ferro

12

Lyndhurst
100 Yard Butterfly Christopher Kidchob

10

Lyndhurst
100 Yard Freestyle Phillip Pondo

11

Rutherford
500 Yard Freestyle Kevin Fecanin

10

Rutherford
200 Yard Freestyle Relay Mitchell Okula

Enrique Ruiz

Phillip Pondo

Tim Concannon

11

11

11

11

 

 

Rutherford

100 Yard Backstroke Christopher Kidchob

10

Lyndhurst
100 Yard Breaststroke Phillip Pondo

11

Rutherford
400 Yard Freestyle Relay Andrew Yi

Mitchell Okula

Enrique Ruiz

Tim Concannon

9

11

11

11

Rutherford