NJIC BOYS SWIMMING

 All-Conference Team

CONFERENCE CHAMPIONSHIP TEAM: Rutherford

Coach of the Year: Bill Hartman – Harrison

First Team

Event Name Grade School
200 Yard Medley Relay

Lucas Gomes

Chris Lee

Edel Barcenas

Alec Reimon

9

12

12

12

Rutherford
200 Yard Freestyle Russell Kennedy 12 Harrison
200 Yard IM Lucas Gomes 9 Rutherford
50 Yard Freestyle Alec Reimon 12 Rutherford
100 Yard Butterfly David Son 11 Secaucus
100 Yard Freestyle Sam Golovin 11 Leonia/Palisades Park
500 Yard Freestyle David Son 11 Secaucus
200 Yard Freestyle Relay

Adrian Flores

Christiaan Lee

Nicholas Cella

Sam Golovin

12

9

11

11

Leonia/Palisades Park
100 Yard Backstroke Alec Reimon 12 Rutherford
100 Yard Breaststroke Matthew Son 9 Secaucus
400 Yard Freestyle Relay

Lucas Gomes

Chris Lee

Edel Barcenas

Alec Reimon

9

12

12

12

Rutherford
Second Team

Event Name Grade School
200 Yard Medley Relay

Harris Spahic

Matthew Son

Bryan Tran

David Son

10

9

12

11

Secaucus
200 Yard Freestyle Edel Barcenas 12 Rutherford
200 Yard IM Christiaan Lee 9 Leonia/Palisades Park
50 Yard Freestyle Chris Lee 12 Rutherford
100 Yard Butterfly Sam Golovin 11 Leonia/Palisades Park
100 Yard Freestyle Lucas Gomes 9 Rutherford
500 Yard Freestyle Christiaan Lee 9 Leonia/Palisades Park
200 Yard Freestyle Relay

Jamie Diaz

Anthony Bergo

Russell Kennedy

Joshua Montoya-Allcca

11

12

12

12

Harrison
100 Yard Backstroke Chris Lee 12 Rutherford
100 Yard Breaststroke Derek Ravensbergen 12 New Milford/Dumont
400 Yard Freestyle Relay

Bryan Tran

Harris Spahic

Matthew Son

David Son

12

10

9

11

Secaucus

Honorable Mention

Event Name Grade School
200 Yard Medley Relay

Brandon Do

Yoshi Nakahara

Adrian Flores

Nicholas Cella

9

10

12

11

Leonia/Palisades Park
200 Yard Freestyle Yoshi Nakahara      10 Leonia/Palisades Park
200 Yard IM Bryan Tran 12 Secaucus
50 Yard Freestyle Joshua Montoya-Allcca 12 Harrison
100 Yard Butterfly Raul Lopez 12 Garfield
100 Yard Freestyle Matthew Son 9 Secaucus
500 Yard Freestyle Brandon Do 9 Leonia/Palisades Park
200 Yard Freestyle Relay

Daniel Tsarev

Matthew Tran

Peter Neumann

Youssef Elesawi

11

11

12

12

Hasbrouck Heights
100 Yard Backstroke Bryan Tran 12 Secaucus
100 Yard Breaststroke Raul Lopez 12 Garfield
400 Yard Freestyle Relay

Christiaan Lee

Jacob Halperin

Yoshi Nakahara

Sam Golovin

9

10

10

11

Leonia/Palisades Park