NJIC SWIMMING

“All-Conference”

CONFERENCE CHAMPIONSHIP TEAM: Leonia/Palisades Park

Coach of the Year: Bill Eickelberg – Leonia/Palisades Park

First Team

Event Name Grade School
200 Yard Medley Relay

Maximo Gonzalez

Yoshi Nakahara

Sam Golovin

Christiaan Lee

9

11

12

10

Leonia/Palisades Park
200 Yard Freestyle Maximo Gonzalez 9 Leonia/Palisades Park
200 Yard IM David Son 12 Secaucus
50 Yard Freestyle Sam Golovin 12 Leonia/Palisades Park
100 Yard Butterfly David Son 12 Secaucus
100 Yard Freestyle Sam Golovin 12 Leonia/Palisades Park
500 Yard Freestyle Christiaan Lee 10 Leonia/Palisades Park
200 Yard Freestyle Relay

Christiaan Lee

Max Schulman

Yoshi Nakahara

Nick Cella

10

12

11

12

Leonia/Palisades Park
100 Yard Backstroke Maximo Gonzalez 9 Leonia/Palisades Park
100 Yard Breaststroke Matthew Son 10 Secaucus
400 Yard Freestyle Relay

Robert Grewe

Harris Spahic

Matthew Son

David Son

11

11

10

12

Secaucus
Second Team

Event Name Grade School
200 Yard Medley Relay

Harris Spahic

Matthew Son

David Son

Robert Grewe

11

10

12

11

Secaucus
200 Yard Freestyle Oscar Mencia 11 Harrison
200 Yard IM Christiaan Lee 10 Leonia/Palisades Park
50 Yard Freestyle Jacob Halperin 11 Leonia/Palisades Park
100 Yard Butterfly Yoshi Nakahara 11 Leonia/Palisades Park
100 Yard Freestyle Matthew Son 10 Secaucus
500 Yard Freestyle Pablo Vargas 12 Garfield / Hasbrouck Heights
200 Yard Freestyle Relay

Andrew Kidchob

Jack Whaley

Nicholas Nikolic

Joon Sim

9

12

10

12

Rutherford
100 Yard Backstroke Joshua Vazquez 11 Garfield / Hasbrouck Heights
100 Yard Breaststroke Yoshi Nakahara 11 Leonia/Palisades Park
400 Yard Freestyle Relay

Jacob Halperin

Maximo Gonzalez

Steven Pak

Sam Golovin

11

9

10

12

Leonia/Palisades Park

Honorable Mention

Event Name Grade School
200 Yard Medley Relay

Jacob Halperin

Steven Pak

Max Schulman

Nick Cella

11

10

12

12

Leonia/Palisades Park
200 Yard Freestyle Harris Spahic      11 Secaucus
200 Yard IM Matheus Sales 12 Lyndhurst
50 Yard Freestyle Nick Cella 12 Leonia/Palisades Park
100 Yard Butterfly Joshua Vazquez 11 Garfield / Hasbrouck Heights
100 Yard Freestyle Robert Grewe 11 Secaucus
500 Yard Freestyle David Rios 9 Garfield / Hasbrouck Heights
200 Yard Freestyle Relay

Richard Dunn

Matheus Sales

Sammy Hansali

Joshua Makar

11

12

11

10

Lyndhurst
100 Yard Backstroke Harris Spahic 11 Secaucus
100 Yard Breaststroke Matheus Sales 12 Lyndhurst
400 Yard Freestyle Relay

Jamie Diaz

Oscar Mencia

Chris Burgo

Justin Cruz

12

11

11

12

Harrison