NJIC Track & Field

DIVISION: Colonial Girls

CHAMPIONSHIP TEAM: Glen Rock

Coach of the Year : Stacie Gallo – Glen Rock

FIRST TEAM

Event Name Grade School
100  Sarah Hutchins 10 Glen Rock
200  Sarah Hutchins 10 Glen Rock
400 Victoria Rasmussen 12 Glen Rock
800  Emily Byrnes 10 Eastern Christian
1,600  Alex Walter 11 Glen Rock
3,200  Christie Na 12 Rutherford
100 HH  Hannah Vanderwall 12 Glen Rock
400 IH  Hannah Vanderwall 12 Glen Rock
HJ  Jenna Rogers 9 Rutherford
LJ  Sarah Hutchins 10 Glen Rock
TJ  Gabrielle Sloan 12 Hawthorne
SP  Madison Wynbeeck 10 Eastern Christian
DIS  Karina Roze 9 Glen Rock
JAV  Brooke Van Lenten 12 Eastern Christian
PV  Samantha Cioppio 11 Glen Rock
At Large Katie Hefty 11 Eastern Christian
At Large Nicole Bertollo 11 Hawthorne
At Large Rachel McMahon 11 Glen Rock
4 x 400 relay

 Katie Hefty

Stephanie Cabral

Madison Wynbeeck

Emily Byrnes

12

12

10

10

Eastern Christian
SECOND TEAM

Event Name Grade School
100  Zanaya Ritter 10 Garfield
200  Victoria Rasmussen 12 Glen Rock
400  Olivia Gundlah 10 Pompton Lakes
800  Jenna Waibel 10 Pompton Lakes
1,600  Katie Andrews 12 Pompton Lakes
3,200  Alex Walter 11 Glen Rock
100 HH  Alethea Jadick 12 Glen Rock
400 IH  Kayla Miller 11 Hawthorne
HJ  Hannah Vanderwall 12 Glen Rock
LJ  Nikita Pate 12 Garfield
TJ  Hannah Vanderwall 12 Glen Rock
SP  Des’Ree Watson 11 Lodi
DIS  Miriam Sokolska 11 Hawthorne
JAV  Karina Roze 9 Glen Rock
PV  Emily Podd 11 Glen Rock
4 x 400 relay

 Nicole Bertollo

Gabrielle Sloan

Kayla Miller

Alexis Byfield

11

12

11

9

Hawthorne

 

 

Honorable Mention

Event Name Grade School
100  Katelyn Moro 11 Hawthorne
200  Zanaya Ritter 10 Garfield
400  Lindsey Burstiner 9 Glen Rock
800  Jackie Kinsella 11 Glen Rock
1,600  Heather Bertollo 10 Hawthorne
3,200  Katie Andrews 12 Pompton Lakes
110 HH  Selma Sose 11 Glen Rock
400 IH  Kornelia Jablonska 11 Garfield
HJ  Sarah Hutchins 10 Glen Rock
LJ  Jenna Rogers 9 Rutherford
TJ  Alethea Jadick 12 Glen Rock
SP  Karina Roze 9 Glen Rock
DIS  Sofia DiFilippo 10 Hawthorne
JAV  Katrina Kimberlin 10 Hawthorne
PV  Brooke Van Lenten 12 Eastern Christian
4 x 400 relay

 Gianna Suriano

Nyabwija Kanefu

Allison Abrom

Rachel Wronko

10

9

10

10

Rutherford