NJIC SWIMMING

CONFERENCE CHAMPIONSHIP TEAM: Girls: Rutherford

Coach of the Year: Steven Dunn – Rutherford

 

First Team

Event

Name

Grade

School

200 Yard Medley Relay Madeleine Haig 

 

Alexandra Cruzado

 

Tatiana Greiner

 

Danielle Dubenezic

12

10

12

11

Rutherford
200 Yard Freestyle Jeanarsy Pena

11

New Milford
200 Yard IM Kim Sembrano

11

Hasbrouck Heights
50 Yard Freestyle Tatiana Greiner

12

Rutherford
100 Yard Butterfly Kim Sembrano

11

Hasbrouck Heights
100 Yard Freestyle Tatiana Greiner

12

Rutherford
500 Yard Freestyle Madeleine Haig

12

Rutherford
200 Yard Freestyle Relay Emilia Szmacinski

 

Candace Barr

 

Danielle Dubenexic

 

Tatiana Greiner

12

10

11

12

Rutherford
100 Yard Backstroke Juliet Nowak

10

Secaucus
100 Yard Breaststroke Kat Cornelio

11

Secaucus

 

400 Yard Freestyle Relay

 

 

 

 

 

Emma Spahic

 

Lauren Sarmiento

 

Juliet Nowak

 

Kat Cornelio

10

12

10

11

Secaucus

 

Second Team

Event

Name

Grade

School

200 Yard Medley Relay Juliet Nowak

 

Emma Spahic

 

Kat Cornelio

 

Alyssa Roman

10

10

11

12

Secaucus
200 Yard Freestyle Alexis Diaz

12

Hasbrouck Heights
200 Yard IM Juliet Nowak

10

Secaucus
50 Yard Freestyle Eva Kiss

10

Harrison
100 Yard Butterfly Kat Cornelio

11

Secaucus
100 Yard Freestyle Jeanarsy Pena

11

New Milford
500 Yard Freestyle Shelby Petrie

11

New Milford
200 Yard Freestyle Relay Shelby Petrie

 

Tara Levine

 

Dana Curran

 

Jeanarsy Pena

11

10

11

11

New Milford
100 Yard Backstroke Nicole Mrugalla

10

Garfield
100 Yard Breaststroke Dana Curran

11

New Milford
400 Yard Freestyle Relay Emilia Szmacinski

 

Emily Crincoli

 

Candace Barr

 

Madeleine Haig

12

12

10

12

Rutherford

 

Honorable Mention

Event

Name

Grade

School

200 Yard Medley Relay Shelby Petrie

 

Dana Curran

 

Jeanarsy Pena

 

Tara Levine

11

11

11

10

New Milford
200 Yard Freestyle Julia Hesterbrink

10

Leonia/Pal Park
200 Yard IM Frances Liu

10

Leonia/Pal Park
50 Yard Freestyle Dana Curran

11

New Milford
100 Yard Butterfly Shelby Petrie

11

New Milford
100 Yard Freestyle Madeleine Haig

12

Rutherford
500 Yard Freestyle Alexis Diaz

12

Hasbrouck Heights
200 Yard Freestyle Relay Julia Hesterbrink

 

Gabby King

 

Frances Liu

 

Sabrina Rivera

10

9

10

11

Leonia/Pal Park
100 Yard Backstroke Ariadne Reyes

10

Harrison
100 Yard Breaststroke Alexandra Cruzado

10

Rutherford
400 Yard Freestyle Relay Alexis Diaz

 

Becky Weber

 

Nathalie Mesa

 

Kim Sembrano

12

11

10

12

Hasbrouck Heights